+420 792 306 052

oshuo@seznam.cz

1320395309/0600 Moneta Money Bank

Okresní kolo ZPV mladých hasičů a dorostu 22. 10. 2016

V sobotu 22. 10. 2016 se v Areálu zdraví a sportu v Dolní Čermné (www.azas.cz) uskutečnilo okresní kolo Závodu požárnické všestrannosti mladých hasičů a dorostu OSH Ústí nad Orlicí. Počasí se velmi vydařilo, což jistě přispělo ke zdárnému průběhu soutěže, které se zúčastnilo 40 družstev mladších žáků, 39 družstev starších žáků, 52 jednotlivců v kategoriích dorostu a 7 družstev dorostu (5 dorostenek, 2 dorostenci) – celkem přes 750 soutěžících.

Kategorii mladších žáků vyhrálo družstvo SDH Lukavice, následované družstvem SDH Svatý Jiří a SDH Lukavice B. V kategorii starších žáků předvedlo nejlepší výkon družstvo SDH Lukavice A, na 2. místě skončili žáci SDH Dolní Dobrouč a třetí SDH Choceň.

V soutěži dorostenek – družstev se na prvním místě umístila děvčata SDH Dolní Dobrouč, následované SDH Svatý Jiří a SDH Mistrovice. Dorosteneckou soutěž ovládlo družstvo SDH Klášterec nad Orlicí, druzí skončili dorostenci SDH Bohousová.

V soutěži jednotlivců mladších byli nejlepší Michal Kristek a Libuše Holečková (oba SDH Lukavice), střední kategorii zvítězili Robin Tošovský (SDH Hylváty) a Zuzana Haufová (SDH Lukavice). V nejstarší kategorii vyhrál Matěj Rajnet (SDH Dolní Dobrouč) a Daniela Kulhavá (SDH Horní Čermná).

Velký dík patří všem zúčastněným družstvům, jejich vedoucím, dále Odborné radě mládeže OSH pod vedením Rudolfa Rajneta a všem rozhodčím, odborné radě prevence OSH Ústí nad Orlicí za zorganizování doprovodného programu a Skautkám D. Čermná (malování na obličej).

Poděkování za perfektní organizaci a zázemí patří SDH Dolní Čermná, městysi Dolní Čermná (panu starostovi Petru Helekalovi a správcové areálu Kateřině Veselé), Jednotce sboru dobrovolných hasičů Dolní Čermná, týmu běžců AZAS Dolní Čermná, Českému červenému kříži Dolní Čermná, paní fotografce Ludmile Ešpandrové a všem, kteří se na organizaci soutěže podíleli.

Díky štědrosti sponzorů – časopisu Méďa Pusík, Pardubickému kraji, firmě Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí a firmě SCHOTT Lanškroun – si účastníci odvezli i ceny za svoje výkony.